.

ראיון עם הבעלים

האנשים שמאחורי רשת "יינות ביתן [נחום ונורית ביתן] "


שאלה: 
כיצד הוקמה רשת יינות ביתן?
תשובה:
"התחלנו בחנות יינות קטנה באשקלון וקראנו לה מתחילת הדרך "יינות ביתן". מהר מאוד הרחבנו את היצע המוצרים בחנות ועברנו לחנות גדולה יותר. אחרי כשנתיים, פתחנו את סניף הרשת הראשון של יינות ביתן – סניף החאן באשקלון. אחרי 5 שנים החלנו בפתיחת סניפים נוספים."


שאלה: 
מה מייחד את רשת "יינות ביתן" מול רשתות מזון אחרות?

תשובה:
"אנו מקפידים לאורך כל הדרך על מחירים זולים וחסכון פערי תיווך ללקוחות שלנו. 
קהל הלקוחות שלנו הוא מכל החתכים האפשריים. החנויות שלנו נקיות ומסודרות ומשדרות חווית קניה ביתית ונעימה, המחירים זולים, המבחר גדול ומגוון הספקים הוא הרחב ביותר מכל רשתות המזון. ולא פחות חשוב, אנו מקפידים על מגוון כשרויות לטובת הקהל הדתי.
אנו חושבים באופן מתמיד על נוחות מירבית ללקוחות שלנו, ומתוך כך הקמנו נקודות מזון מהיר במרבית הסניפים. בנוסף, הוספנו אזורי אוכל מוכן בסניף רעננה ובסניף איירפורט סיטי הוספנו אזורי אוכל מוכן במחירים ללא תחרות."

שאלה:
עד כמה משפחת ביתן מעורבת בעסקים של "יינות ביתן"?

תשובה:
"אצלנו, כל המשפחה הקרובה רתומה לעסק המשפחתי: הבן שלנו, יוסי, עובד איתנו מגיל צעיר מאוד, כבר מרגע השיחרור מהצבא. הוא התחיל בעבודות הכי פשוטות, עבר את כל תפקידי הרוחב בחברה וכיום הוא משנה למנכ"ל. הבת שלנו, לינור, משמשת כעורכת דין חיצונית לחברה ונותנת לנו ייעוץ משפטי. החתן שלנו, ערן, מנהל את חברת "הכל ייבוא לבית" שעוסקת בייבוא כלי בית לרשת. אח של נחום, אפי, הוא מנהל התפעול שלנו."

שאלה: 
איך אתם מצליחים לשמר את תחושת המשפחתיות ברשת?
תשובה:
"חשוב לנו לשמור על אוירה של משפחה – אנחנו רואים בעובדים שלנו כמשפחה שלנו. אם צריך עזרה, מילה טובה, מתן גיבוי או סיוע ברמה האישית – אנחנו שם בשבילם. יש לנו מדיניות דלת פתוחה כלפי כל העובדים והם יודעים שאפשר לפנות אלינו בכל דבר ועניין.
וכמו שאנחנו מתייחסים לעובדים שלנו, כך גם העובדים שלנו מתייחסים ללקוחות שלנו - בכבוד, מאור פנים, והקשבה מלאה. חשוב לנו שיהיה תמיד קו ישיר מהלקוח, דרך אנשי השירות בסניפים, דרך מנהלי הסניפים ועד לנחום ביתן."

שאלה:
התרומה לקהילה ברשת יינות ביתן היא במימדים מרשימים. מה עומד מאחורי המגמה הזו?

תשובה:

"הנתינה שלנו נעשית באמת ובתמים מכל הלב וממש לא ממקום עיסקי. אנחנו מאמינים שנתינה היא דבר שבא מלמעלה ושמי שנותן – מקבל חזרה. רב הפעילות שלנו בנושא של תרומה לקהילה נעשית בסתר וללא פרסום מתוך הרצון לעזור באופן הכי ישיר למי שזקוק לעזרה שלנו.
הפרוייקט הכי מרגש שלנו בתחום הזה הוא שילוב עובדים עם מוגבלויות בסניפי הרשת. יוסי, הבן שלנו, התחיל עם היוזמה הזו ויצר מקומות תעסוקה לעובדים עם מוגבלויות במספר סניפים של הרשת בתפקידים מתאימים, כמו – אורזים, סדרנים ומחסנאים. היום הפרוייקט הזה הוא פרוייקט משמעותי שנעשה בשיתוף עם משרד התמ"ת ואנו מעסיקים עשרות עובדים עם מוגבלויות. זה מרגש אותנו כמעסיקים לראות איך הם משתלבים בעבודה."
 


חזור לאודות »